Strona Główna Kontakt Szukaj Historia szkoły Galeria | | Wrzesień 16 2019 23:16:14  
Nawigacja
100 lat Polsko

Rekrutacja 2019/2020
  Ważne dokumenty

Szkoła

Uczniowie

Materiały dla uczniów

Rodzice

Lekcje

Dokumenty

Sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia

Rok szkolny

Zajęcia pozalekcyjne

Gazetka szkolna

Konkursy

Promocja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: @admin
[Rozmiar: 418 bajtów]Uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości
Dnia 7 listopada odbył się w naszej szkole  uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszego Społecznego Gimnazjum oraz uczniów Szkoły Podstawowej.
Wszyscy zebrali się punktualnie i czekali na uroczyste przywitanie. Uczeń klasy III gimnazjum przywitał wszystkich zebranych i przypomniał z jakiej okazji jest ta akademia.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztu flagowego rozpoczęła się cześć artystyczna. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918 . Uczniowie klasy II i III Gimnazjum przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie recytowali wiersze na tle prezentacji multimedialnej, wyświetlili film w którym wcielili się w role bohaterów z czasów utraty niepodległości  oraz śpiewali  pieśni żołnierskie.
W części końcowej pani dyrektor Bogusława Ochońska  wygłosiła krótkie przemówienie oraz odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Akademia spotkała się z dobrym przyjęciem przez uczniów.
Serdecznie dziękujemy przybyłym na uroczystość.Dodane przez admin || dnia listopad 19 2014 08:41:15 || 0 Komentarzy ˇ 252 Czytań Drukuj
   Strona Główna :: Kontakt :: Szukaj :: Historia szkoły :: Galeria
Copyright © 2012
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy