Strona Główna Kontakt Szukaj Historia szkoły Galeria | | Październik 16 2019 12:38:01  
Nawigacja
100 lat Polsko

Rekrutacja 2019/2020
  Ważne dokumenty

Szkoła

Uczniowie

Materiały dla uczniów

Rodzice

Lekcje

Dokumenty

Sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia

Rok szkolny

Zajęcia pozalekcyjne

Gazetka szkolna

Konkursy

Promocja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: @admin
[Rozmiar: 418 bajtów]Kulig w Regietowie
wydarzenia 10 stycznia 2015r.
    Tym razem to nam udało się utrzeć nosa pogodzie! Choć ta znów nie była łaskawa (w nocy przed wyjazdem wiało niemiłosiernie i padał deszcz, który oczywiście zmył śnieg!!!), wraz z młodszymi kolegami i koleżankami ze szkoły podstawowej, opiekunami i ks. proboszczem Krzysztofem Wymazałą wybraliśmy się na kulig do przepięknego Regietowa. W drodze mieliśmy okazję zwiedzić wyjątkową cerkiew w Kwiatoniu, która w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po wnętrzu świątyni oprowadził nas przemiły przewodnik, mieszkaniec tejże miejscowości. W interesujący sposób zapoznał nas z krótką historią obiektu sakralnego. Stamtąd tylko kilometry dzieliły nas od stadniny koni w Regietowie.
    Co prawda, saneczki musieliśmy zamienić na duże sanie, ale chyba nikt nie narzekał. Konie naprawdę potrafią się rozpędzić! Cóż by to był za kulig, gdybyśmy nie mogli się pobić śnieżkami? Prawdziwa BITWA rozgorzała mniej więcej w połowie trasy. Oj, działo się tam,  działo! Dziewczęta kontra chłopcy! Uczniowie kontra nauczyciele! Nauczyciele kontra nauczyciele! Ostatecznie, nie wiadomo, kto wygrał. Strat w ludziach nie odnotowano, ale  ucierpiały rękawiczki, czapki i buty! Później, korzystając z uprzejmości pana prezesa, zwiedzaliśmy stadninę, podglądaliśmy konie i  4-dniowe źrebię, a także zajrzeliśmy do hotelu. Dowiedzieliśmy się, że Regietów jest znany nawet w Europie, a każdego roku przyjeżdżają tu  osobistości ze świata telewizyjnego. Pobyt w stadninie zakończyło pieczenie kiełbasek. Zanim udaliśmy się do domu, odwiedziliśmy świątynię prawosławną w Zdyni. Aktywnie i smacznie spędziliśmy ten sobotni czas.
    Bardzo dziękujemy ks. K. Wymazale za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu, opłacenie autokaru oraz rozwijanie i uzupełnianie  wiedzy o naszej MAŁEJ OJCZYŹNIE.

A.Barzyk

Dodane przez admin || dnia styczeń 14 2015 09:11:40 || 0 Komentarzy ˇ 307 Czytań Drukuj
   Strona Główna :: Kontakt :: Szukaj :: Historia szkoły :: Galeria
Copyright © 2012
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy