Strona Główna Kontakt Szukaj Historia szkoły Galeria | | Październik 18 2019 21:56:17  
Nawigacja
100 lat Polsko

Rekrutacja 2019/2020
  Ważne dokumenty

Szkoła

Uczniowie

Materiały dla uczniów

Rodzice

Lekcje

Dokumenty

Sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia

Rok szkolny

Zajęcia pozalekcyjne

Gazetka szkolna

Konkursy

Promocja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: @admin
[Rozmiar: 418 bajtów]Wycieczka do Pienińskiego Parku Narodowego
wydarzenia Dnia 16 czerwca 2015 r. Społeczne Gimnazjum wybrało się na wycieczkę górską. Tym razem pojechaliśmy do Pienińskiego Parku Narodowego. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zdobycia Trzech Koron. W związku z tym, że w tym dniu pogoda raczej nas nie rozpieszczała, było mokro i pochmurno, podejście to nie należało do całkiem łatwych. Jednak widok rozpościerający się z punktu widokowego, jest wart każdego trudu.
Po zejściu z Trzech Koron, czekał na nas spływ przełomem Dunajca na flisackich łodziach, który dostarczył nam nie mniej emocji niż wyjście na szczyt Trzech Koron.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była wystawa przyrodnicza w Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego ,,Jak powstał współczesny krajobraz Pienin, dlaczego i jak go chronimy”. Wystawa przybliżyła nam zagadnienia dotyczące ochrony środowiska, geologii czy architektury.
Już trochę zmęczeni, ale ciągle tak samo ciekawi, udaliśmy się do Zamku w Czorsztynie. Tam z tarasów zamku podziwialiśmy panoramę na Zbiornik w Czorsztynie, Pieniny Spiskie i niestety mało widoczne ( ze względu na pogodę ) Tatry.
 Po zwiedzaniu zamku udaliśmy się na bacówkę, gdzie wypasane są owce i można zobaczyć proces powstawania oscypka. To był już przedostatni punkt naszej wycieczki, ponieważ czekał na nas jeszcze obiad w regionalnej restauracji. To będą na pewno miłe wspomnienia na lata.

Dodane przez admin || dnia czerwiec 25 2015 08:06:10 || 0 Komentarzy ˇ 256 Czytań Drukuj
   Strona Główna :: Kontakt :: Szukaj :: Historia szkoły :: Galeria
Copyright © 2012
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy