Strona Główna Kontakt Szukaj Historia szkoły Galeria | | Październik 18 2019 21:53:08  
Nawigacja
100 lat Polsko

Rekrutacja 2019/2020
  Ważne dokumenty

Szkoła

Uczniowie

Materiały dla uczniów

Rodzice

Lekcje

Dokumenty

Sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia

Rok szkolny

Zajęcia pozalekcyjne

Gazetka szkolna

Konkursy

Promocja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: @admin
[Rozmiar: 418 bajtów]Wycieczka: Oświęcim - Kraków
wydarzenia     Dnia 22.10.2015 uczniowie Gimnazjum wczesnym rankiem wyruszyli do Oświęcimi i Krakowa. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz poznanie tajników telewizji, czyli telewizja TVN od kuchni. Wycieczkę rozpoczęliśmy od muzeum w Oświęcimiu.
    Gdy dotarliśmy na teren obozu koncentracyjnego, naszym oczom ukazała się brama z napisem ,,Arbeit macht frei” ("Praca czyni wolnym"), przez,  którą podczas II wojny światowej przeszło tysiące więźniów zmuszonych do niewolniczej pracy. Szanse na przeżycie w tej ,,machinie śmierci” były naprawdę znikome. Pani przewodnik wyjaśniła nam krok po kroku, w jaki sposób odbywała się selekcja, apele poranne i wieczorne czy tzw. ,,dezynfekcja” śmiertelnym w skutkach cyklonem B.
    Zobaczyliśmy także ,, Ścianę Śmierci”, pod którą esesmani w latach 1941-43 rozstrzelali kilka tysięcy ludzi. Następnym etapem zagłębiania się w historię obozu było udanie się do Birkenau (Brzezinki), oddalonego o ok. 3 km od Oświęcimia obozu o powierzchni 140 ha, otoczonego drutem kolczastym pod napięciem. Zwiedzając obóz w Oświęcimiu i Brzezince, uświadomiliśmy sobie rozmiar ludzkiego cierpienia i poczuliśmy nieodparty smutek.
    Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie telewizji mieszczącej się w Krakowie. Po smutnym i pełnym przemyśleń , wzruszeń zwiedzaniu muzeum, spotkanie z panem Jerzym Kaczmarczykiem, oprowadzającym i jednocześnie wprowadzającym nas w świat telewizji aktorem, sprawiło nam dużo radości. Poznaliśmy tajniki trików telewizyjnych, zobaczyliśmy jak wygląda praca reżysera, dźwiękowca, kamerzysty. (Niektórzy z nas mieli okazję przekonać się o tym,  nawet na własnej skórze!)
    Będąc na planie talk show,, Rozmowy w toku” czy też seriali takich jak : ,,Szpital” czy ,,Szkoła” zobaczyliśmy jak naprawdę wygląda praca w telewizji. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które możecie obejrzeć i trochę nam pozazdrościć...

Dodane przez admin || dnia listopad 05 2015 13:31:41 || 0 Komentarzy ˇ 263 Czytań Drukuj
   Strona Główna :: Kontakt :: Szukaj :: Historia szkoły :: Galeria
Copyright © 2012
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy