Strona Główna Kontakt Szukaj Historia szkoły Galeria | | Październik 23 2019 21:22:54  
Nawigacja
100 lat Polsko

Rekrutacja 2019/2020
  Ważne dokumenty

Szkoła

Uczniowie

Materiały dla uczniów

Rodzice

Lekcje

Dokumenty

Sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia

Rok szkolny

Zajęcia pozalekcyjne

Gazetka szkolna

Konkursy

Promocja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: @admin
[Rozmiar: 418 bajtów]XV Dzień Papieski
wydarzenia 12 października 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XV Dnia Papieskiego. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”.
Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Przywódcę Stolicy Piotrowej.
Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Opaciu przypomnieli zgromadzonym kilka faktów z życia naszego wielkiego rodaka, szczególnie tych dotyczących jego rodziców. Zwrócili oni też uwagę odbiorców na słowa papieża, który z całym przekonaniem twierdził, że „Rodzina też jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Trzeba uczynić wszystko, ażeby ta SZKOŁA mogła pozostawać sobą. Równocześnie zaś rodzina musi być na tyle silna Bogiem - czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą - że potrafi pozostać ostoją dla człowieka pośród wszystkich niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń.”
Scenariusz uświetniły piosenki w wykonaniu chóru składającego się z uczniów naszej szkoły. Przedstawienie zostało bardzo życzliwie przyjęte szczególnie przez najmłodszą widownię, która bardzo żywo włączyła się we wspólne śpiewanie.

obejrzyj galerię


Dodane przez admin || dnia październik 14 2015 14:00:00 || 0 Komentarzy ˇ 239 Czytań Drukuj
   Strona Główna :: Kontakt :: Szukaj :: Historia szkoły :: Galeria
Copyright © 2012
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy