Strona Główna Kontakt Szukaj Historia szkoły Galeria | | Październik 18 2019 21:54:52  
Nawigacja
100 lat Polsko

Rekrutacja 2019/2020
  Ważne dokumenty

Szkoła

Uczniowie

Materiały dla uczniów

Rodzice

Lekcje

Dokumenty

Sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia

Rok szkolny

Zajęcia pozalekcyjne

Gazetka szkolna

Konkursy

Promocja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: @admin
[Rozmiar: 418 bajtów]Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2016
wydarzenia 23 kwietnia 2016 r. w czterech wyjątkowych miejscach w Polsce, w zabytkowych zamkach: w Gniewie (pomorskie), Mosznej (opolskie), Kliczkowie (dolnośląskie) oraz Baranowie Sandomierskim (podkarpackie) odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń”. W pierwszym etapie wzięło udział blisko 2600 osób z całej Polski. W finałowych rozgrywkach, w każdym zamku, uczestniczyło około 30-40 uczniów z najlepszymi wynikami.
Konkurs finałowy polegał na napisaniu niezwykle szczegółowego 90-minutowego testu, sprawdzającego umiejętność czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania i analizowania informacji oraz redagowania krótkich tekstów użytkowych.
Uczeń kl. II Michał Śliż przedostał się do finału, zajmując w swojej kategorii( literatura R.R.Tolkiena) II miejsce. Po finałowych zmaganiach Michał nie do końca był usatysfakcjonowany, gdyż nie udało mu się stanąć na podium. Jednak 7 miejsce, które wywalczył dobrze rokuje na przyszłość, a Michał już zadeklarował chęć wzięcia udziału w przyszłorocznym konkursie.
Podczas tego etapu uczestnicy nie tylko rywalizowali ze sobą, ale również poznawali się wzajemnie podczas warsztatów związanych z literaturą fantasy. Mieli także możliwość
zwiedzić XIII–wieczny zamek pamiętający czasy Leszczyńskich czy Wiśniowieckich.
Nauczyciele zaś spotkali się na warsztatach metodycznych dotyczących „Wpływu czytania na rozwój dziecka”. Spotkanie stało się też okazją do wymiany doświadczeń.
Państwu Jackowi i Beacie Bylinowskim składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu wyjazdu, a Michałowi serdecznie gratulujemy.

obejrzyj galerię


Dodane przez admin || dnia maj 01 2016 12:03:33 || 0 Komentarzy ˇ 229 Czytań Drukuj
   Strona Główna :: Kontakt :: Szukaj :: Historia szkoły :: Galeria
Copyright © 2012
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy