Strona Główna Kontakt Szukaj Historia szkoły Galeria | | Październik 18 2019 21:52:44  
Nawigacja
100 lat Polsko

Rekrutacja 2019/2020
  Ważne dokumenty

Szkoła

Uczniowie

Materiały dla uczniów

Rodzice

Lekcje

Dokumenty

Sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia

Rok szkolny

Zajęcia pozalekcyjne

Gazetka szkolna

Konkursy

Promocja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: @admin
[Rozmiar: 418 bajtów]Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
wydarzenia Nowa strona 1

3 września 2012 roku mury szkoły w Opaciu znów napełniły się gwarem. Po 2 miesięcznej przerwie uczniowie przybyli do niej, aby rozpocząć kolejny rok nauki.

    Dla 20 uczniów gimnazjum w Opaciu był to moment szczególny, gdyż od tego dnia rozpoczęło swoją działalność Społeczne Gimnazjum mieszczące się w budynku Szkoły Podstawowej im. M. Rataja. W swoim wystąpieniu p. dyrektor Bogusława Ochońska skierowała wiele ciepłych słów do uczniów, zwracając szczególną uwagę na wartość nauki, potrzebę kształcenia oraz rozwijania talentu. Pani dyrektor przytoczyła wypowiedziane kiedyś przez Stanisława Staszica zdanie: „Talent to kawałek szlachetnego metalu i dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”, zachęcając do refleksji nad nim.

    Życzyła również wszystkim gimnazjalistom, by ochoczo przystąpili do pracy, by nauczyciele rozbudzali, a potem umiejętnie zaspokajali ciekawość w ich młodych duszach. Nauczycielom życzyła głównie wytrwałości, cierpliwości i satysfakcji z pracy, zaś rodzicom, by byli odpowiednim drogowskazem dla swoich pociech.

    Po wystąpieniu p. dyrektor gimnazjaliści zaprezentowali się w krótkim montażu słownym, przygotowanym pod kierunkiem p. Anety Barzyk. Również i młodzież złożyła na ręce p. dyrektor Społecznego Gimnazjum oraz pani Ewy Marchewki- dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Rataja w Opaciu życzenia dla Grona Pedagogicznego. Na koniec uczniowie przekazali Szanownym paniom dyrektorkom, wygrzane sierpniowym słońcem i pachnące latem, słoneczniki.
 

Dodane przez admin || dnia październik 31 2012 13:27:29 || 0 Komentarzy ˇ 367 Czytań Drukuj
   Strona Główna :: Kontakt :: Szukaj :: Historia szkoły :: Galeria
Copyright © 2012
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy