Strona Główna Kontakt Szukaj Historia szkoły Galeria | | Październik 18 2019 21:50:26  
Nawigacja
100 lat Polsko

Rekrutacja 2019/2020
  Ważne dokumenty

Szkoła

Uczniowie

Materiały dla uczniów

Rodzice

Lekcje

Dokumenty

Sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia

Rok szkolny

Zajęcia pozalekcyjne

Gazetka szkolna

Konkursy

Promocja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: @admin
[Rozmiar: 418 bajtów]Pielgrzymi trud na Lednicę
wydarzenia

Pielgrzymi trud na Lednicę

 

W dniach 31 maja -2 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką Ks. Ryszarda Brudzisza udali się na pielgrzymkę.

Nasza wyprawa rozpoczęła się Mszą Św. w kościele Św. Katarzyny w Sławęcinie o godz. 3:00. Po Eucharystii udaliśmy się do autokaru i pojechaliśmy do pierwszego punktu naszej wycieczki - Oświęcimia(Auschwitz) do obozu zagłady.

Obóz Auschwitz został utworzony przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, a głównym powodem jego utworzenia była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków i przepełnienie istniejących juz więzień. Dlatego od początku był on planowany nie tylko jako obóz pracy, lecz przede wszystkim jako miejsce masowych mordów. Szacuje się, iż zginęło tam od 2 do 4 mln ludzi w tym w większości Żydów, Polaków i Cyganów.

Następnie wraz z przewodnikami z Oświęcimia udaliśmy się do sąsiadującego obozu koncentracyjnego dla kobiet w Brzezince. Warunki życia były tam dużo cięższe niż w Oświęcimiu. Więźniowie żyli do miesiąca(w Oświęcimiu nawet kilka lat), następnie umierali z głodu lub licznych chorób i wycieńczenia.

Około godziny 12 wyjechaliśmy z Oświęcimia i udaliśmy się do miejsca naszego noclegu - Lichenia. Tam przybyliśmy na godzinę 18:30. Po kolacji i zakwaterowaniu poszliśmy zwiedzać przepiękną Bazylikę pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Oprócz tego odwiedziliśmy Kościół Św. Doroty, replikę Góry Golgoty oraz liczne kaplice. Niektórzy uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, a także koncercie Marianów. Wszystko w tym miejscu zaskakuje swoim pięknem i wywołuje ogromny zachwyt.

Następnego dnia o godz. 7:00 zjedliśmy śniadanie. Następnie około godziny 8:00 udaliśmy się do centralnego punktu naszej pielgrzymki - Lednicy.

Lednica to WYBÓR CHRYSTUSA. Wybór, który kształtuje a jednocześnie zobowiązuje. Jest to nasza odpowiedź na Bożą inicjatywę miłości. Lednica to miejsce spotkań starszych i młodszych Katolików. Organizowane w ciągu roku spotkania, podczas których wspólnie modlimy się, poprzez taniec i śpiew. Spotykamy się nad jeziorem lednickim, by wybrać Chrystusa, a co za tym idzie- by żyć Chrystusem, być razem z Nim, a dzięki temu stawać się nowym, lepszym człowiekiem.

Jest to miejsce, do którego zawsze chce się wracać, do którego w każdy rok odliczamy dni z niecierpliwością. To, ile energii, radości i miłości można tam znaleźć, jest wręcz niesamowite. Wszystko, co dzieje się na Polach Lednickich zbliża nas do Chrystusa, pogłębia naszą więź z Nim. Lednica także jednoczy ludzi, poprzez wspólną zabawę i modlitwę zbliżają się do siebie. Każdy, kto chce przeżyć oczyszczeniu i odnowienie swojej przyjaźni z Bogiem powinien się tam udać. Każdego roku towarzyszy nam także Eucharystia oraz Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Moment, w którym kilkadziesiąt tysięcy wierzących zapada w absolutną cisze zadziwia, a jednocześnie chwyta za serce, daje nam chwile czasu, byśmy mogli w duchu podziękować, przeprosić a także prosić Chrystusa. To niesamowite miejsce, ale żeby naprawdę zrozumieć co tak naprawdę znaczy LEDNICA trzeba tam być, przeżyć to wszystko!

Po przejściu przez symboliczną bramę w kształcie znaku chrześcijaństwa - rybę udaliśmy się do autokaru około godziny 2:00. Z powrotem byliśmy na godzinę 12 pod kościołem w Sławęcinie. Odprawiliśmy Mszę Św. po czym pożegnaliśmy się ze sobą i bardzo zmęczeni, lecz przy tym radośni i odnowieni w Duchu udaliśmy się do domów.

 

obejrzyj galerię zdjęć

 

Dorota Witalis

Uczennica III kl. gim.

 

Dodane przez admin || dnia czerwiec 21 2013 15:16:02 || 0 Komentarzy ˇ 344 Czytań Drukuj
   Strona Główna :: Kontakt :: Szukaj :: Historia szkoły :: Galeria
Copyright © 2012
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy