Strona Główna Kontakt Szukaj Historia szkoły Galeria | | Październik 16 2019 12:39:10  
Nawigacja
100 lat Polsko

Rekrutacja 2019/2020
  Ważne dokumenty

Szkoła

Uczniowie

Materiały dla uczniów

Rodzice

Lekcje

Dokumenty

Sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia

Rok szkolny

Zajęcia pozalekcyjne

Gazetka szkolna

Konkursy

Promocja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: @admin
[Rozmiar: 418 bajtów]Wizyta ks. bp Jana Wątroby - ordynariusza diecezji rzeszowskiej
wydarzenia

W dniu 19.03.2014r. Społeczne Gimnazjum i Szkołę Podstawową im. M. Rataja w Opaciu odwiedził z duszpasterską wizytą ks. bp Jan Wątroba-ordynariusz diecezji rzeszowskiej. Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze, a rozpoczęło się od serdecznego powitania szczególnego gościa przez panie dyrektor B. Ochońską i E. Marchewkę oraz przedstawicieli rodziców i uczniów.
Następnie uczniowie obu szkół zaprezentowali program artystyczny. Widowisko pantomimiczne w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej wywarło na wszystkich zgromadzonych ogromne wrażenie. Spektakl teatralny wyjątkowo wyraźnie ukazywał kuszenie człowieka przez szatana, dokonywanie wyborów życiowych i ścieżkę odnajdywania Chrystusa. Wszyscy uczniowie, w tym także ich opiekun ks. R. Brudzisz, który czuwał nad stroną merytoryczną przedstawienia, zebrali gromkie brawa za swoją pracę i jakże wiarygodną grę aktorską.
Ks. bp w słowach skierowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli podkreślił wagę duchowego przekazu wypływającego z całego montażu słowno-muzycznego. Zaznaczył również rolę, jaką odgrywa w życiu człowieka szkoła, miejsce zdobywania wiedzy, ale także poszerzania i doskonalenia talentów. Podziękował za możliwość przeżycia „krótkich rekolekcji” w murach tejże szkoły. Na zakończenie wszyscy wspólnie odmówili modlitwę i przyjęli specjalne błogosławieństwo ks. biskupa.
Po części artystycznej dostojny gość spotkał się z gronem pedagogicznym obydwu szkół. Miłym akcentem kończącym ten czas spędzony z Jego Ekscelencją była sesja fotograficzna i wpis do szkolnych kronik. Ksiądz biskup dał się poznać nie tylko jako ciepły, serdeczny i skromny człowiek, ale też i wspaniały wychowawca.

galeria zdjęć

Dodane przez admin || dnia marzec 26 2014 09:44:48 || 0 Komentarzy ˇ 277 Czytań Drukuj
   Strona Główna :: Kontakt :: Szukaj :: Historia szkoły :: Galeria
Copyright © 2012
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy