Strona Główna Kontakt Szukaj Historia szkoły Galeria | | Październik 16 2019 12:39:05  
Nawigacja
100 lat Polsko

Rekrutacja 2019/2020
  Ważne dokumenty

Szkoła

Uczniowie

Materiały dla uczniów

Rodzice

Lekcje

Dokumenty

Sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia

Rok szkolny

Zajęcia pozalekcyjne

Gazetka szkolna

Konkursy

Promocja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: @admin
[Rozmiar: 418 bajtów]”Jedna jest Ziemia”
wydarzenia We wtorek 17.06.2014 r. odbył się w szkole apel pt. ”Jedna jest Ziemia” z okazji obchodzonego w czerwcu Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Przedstawienie przygotowali wszyscy uczniowie klas I i II gimnazjum oraz Joanna Konieczna z klasy III (pod kierunkiem p. Marii Ochały). Widownię stanowili uczniowie szkoły podstawowej zaproszeni na uroczystość. Na pierwszą część składały się recytacje wyrażające zachwyt nad pięknem nieskażonej przyrody i środowiska. W części drugiej poezja wyrażała smutek z powodu ogromu zniszczeń dokonywanych przez człowieka w przyrodzie. Stroje i dekoracje podkreślały wymowę wierszy.
W ostatniej części uczniowie mocno zaapelowali o ochronę naturalnego dziedzictwa. Muzyczną oprawę uroczystości zapewniła uczennica Joanna Konieczna, która zaprezentowała 2 piosenki ekologiczne - „Dlaczego” oraz „Ziemia-wyspa zielona”. Zaprezentowano również nagranie utworu Marka Grechuty pt.”Jedna jest Ziemia”.
Po apelu uczniowie gimnazjum wzięli udział w Turnieju Ekologicznym. 3 trzyosobowe drużyny zmagały się w 6 różnorodnych konkurencjach m.in. rozwiązały test o odpadach oraz rozpoznawały rośliny chronione. Publiczność też miała okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat ochrony przyrody i wziąć udział w przeznaczonych dla niej konkurencjach. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.


galeria zdjęć
Dodane przez admin || dnia czerwiec 27 2014 15:54:00 || 0 Komentarzy ˇ 293 Czytań Drukuj
   Strona Główna :: Kontakt :: Szukaj :: Historia szkoły :: Galeria
Copyright © 2012
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy